TISKOVÁ ZPRÁVA

Ethel Lellouche z Francie, druhá série Close Enough, která představuje 6 zahraničních autorů českému publiku. Vernisáž se odehraje v úterý 04. 07. 2023 v 18 hodin. Výstava potrvá do 04. 09. 2023. 

Hidden Bořivojova, Bořivojova 106, Praha 3.

Na v pořadí čtvrté výstavě ze série Close Enough v Hidden Gallery se představí Ethel Lellouche, studentka Académie Royale des Beaux-arts de Bruxelles.

Ethel Lellouche se ve své praxi pohybuje někde mezi umělkyní a řemeslnicí. Textil je nedílnou součástí její práce, stejně jako další multimediální vyjádření, jako je keramika či malba. Hlavním jejím zájmem je tapisérie, který je pro ni východiskem i útěchou. Zvláštní význam přikládá pojmu dočasnosti, který jí umožňuje naplno rozvinout svou kreativitu. Udělejte si čas na gesto, zopakujte si ho, vstřebejte ho a plně ho do sebe integrujte. Tento klidný prostor se snaží zprostředkovat ve svých instalacích.  

Tyto prostory jsou naivní a uklidňující. Nachází se mezi hybridizací materiálů a organickými, spontánními a primárními formami, které komunikují s prostorem a těmi, kdo jím putují. Měkké, chlupaté nebo hladké textury se vždy snaží přitáhnout a zaujmout ty, kteří se k nim přiblíží. Jejím cílem je ponořit ty, kteří si to přejí, do klidného, regresivního prostředí. 

Práce Ethel pojednává o opětovném přivlastnění si vlastní kresby malé holčičky a pohledu z jejího dospělého já na svou kresbu sebe jako dítěte. Otázka dočasnosti je v její práci práci důležitá a pracuje z pohledu evoluce a interpretace své vlastní kreativity.

www.instagram.com/ethel.lellouche/  

VÝSTAVA JE SOUČÁSTÍ SÉRIE: CLOSE ENOUGH

Close enough je druhou sérií výstav představující šest vybraných mezinárodních evropských umělců českému publiku. 

Umělci pro výstavní blok Close enough jsou sice označeni jako "close enough", ovšem stále přinášející nový a neotřelý pohled na malbu a kresbu, což je pro místní scénu nové, svěží a inspirativní.

V rámci této série HIDDEN Bořivojova již představila výstavu polského umělce Paweł Sobczak, německého malíře David Ilzhöfer a rakouskou umělkyni Stefanie Hintersteiner. 

HIDDEN jako jediná galerie v Čechách přináší do lokálního galerijního prostředí díla méně známých mezinárodních umělců a talentovaných studentů a přispívá k zařazení Prahy mezi evropská města s progresivní uměleckou scénou.

HIDDEN funguje jako výstavní koncept a kurátorský přístup od roku 2014. Původní koncept HIDDEN byl o zviditelňování míst prostřednictvím výstav, která denně míjíme a neuvědomujeme si jejich přítomnost. Od roku 2020 má HIDDEN svůj vlastní výstavní prostor v Bořivojově ulici, na základě něhož předefinovala své aktivity směrem ke kontinuální prezentaci současných umělců jak v Čechách, tak v zahraničí.


HIDDEN je projekt, který si klade za cíl obohatit pražskou kulturní scénu o tvorbu méně známých, povětšinou začínajících umělců se silnou vizí, sebevědomým konceptem a precizním přístupem k řemeslnému zpracování svých děl, kteří se vyhýbají povrchním a samoúčelným motivům a pomíjivým trendům a soustředí se na nadčasovost svého vyjádření. Nehledáme nic nového, zajímají nás věci, které přetrvají. Obsahem projektu je primární celoroční výstavní činnost pražské HIDDEN Bořivojova na Žižkově, HIDDEN Republika ve stanici metra náměstí republiky, HIDDEN Avu ve stanici metra nádraží Holešovice a produkci HIDDEN podcastů, jejichž účelem je popularizace současného umění.